Наша кнопка:


Laurus Лавр

Laurus Лавр

Лавр є чагарниковою рослиною з родини лаврових (Lauraceae). Хоча батьківщиною лавра є Середземномор'я, він набув широкого поширення в Криму і на Кавказі.

Лавр — досить невибаглива рослина і прекрасно відчуває себе в кімнатних умовах, хоча і не досягає таких розмірів, як в природі. Найчастіше в домашніх умовах вирощують Лавр благородний (L. nobilis).

Лавр живе декілька десятиліть, а в природних умовах висота його може досягати 10 м.


У воду для поливу корисно додавати питну соду з розрахунку 1/2 чайної ложки соди на 1 л води. Хоча лавр не дуже вимогливий до вологості повітря, бажано пе­ріодично обприскувати його теплою водою.

Морфологія:

Лавр — невеликий чагарник, покритий темно-зеленим щільним листям, в яких міститься велика кількість ефірних масел. Листя цієї рослини наділене приємним запахом і використовується як приправа. Квітне лавр мел­кими непримітними жовтуватими квітками, в кімнатних умовах не плодоносить.

Догляд:

Лавр віддає перевагу яскравому, але розсіяному освітленню. Поливати лавр потрібно помірно, але регулярно. У зим­ній час полив краще всього зменшити. Літом лавр містять при тем­пературе не вище 18-20°С. В теплу пору року рослину можна винести на свіже повітря. Взимку рослині потрібна помірна температуpa ~ 13-15°С. Пересажують молоді рослини потрібно щорік, а дорослі — 1 раз в 3 роки, проте верхній шар грунту рекомен­дується міняти щороку. В період активного зростання ре­комендуется підгодовувати лавр настоєм коров'яку. Найчастіше ця рослина розмножується насінням. При цьому способі розмноження, насіння взимку висаджують в ящики з грунтом і тримають при темпера­туре 16-18°С. При розмноже­нні черенкуванням, в лавра відривають доспілі гілочки з шматочком кори і висаджують у вологий пісок.

Склад грунтової суміші для лавра повинен складатися з 4 частин дернової землі, 2 час­тей листяної землі і 1 частини піску. Корисно додати в грунт небагато меленої крейди.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool