Наша кнопка:


Leea Лея

LeeaLeea Лея

Леея — чагарникова рослина, що належить до родини леєвих (Leeiceae). Лея відрізняється декоративністю, хоча і не отримала досить великої популярності у квітникарів.

У кімнатних умовах найчастіше вирощується Лея гвінейська (L. guineensis).

Один з найпопулярніших сортів леї — Бургундія — при правильному догляді і яскравому освітленні не втрачає з віком бронзове забарвлення листя.

 

Леї постійно потрібне яскраве світло, особливо в осінні і зимові місяці, коли зменшується період світлового дня. Щоб рослина добре зростала, можна використовувати штучне освітлення.

Морфологія:

Лея є не­великим чагарником з листя­ми, що мають перисту форму, і листочками помен­ше, що мають загострену форму. Головною особливістю леї є забарвлення листя. В молодих рослин листя має червонувато-бронзовий відтінок, який з часом зникає і листя стає зеленим.

Догляд:

Лея віддає перевагу розсіяному яскравому світлу. Поливати лею слід регу­лярно, але помірно. Зимою по­лив треба скоротити. Леї потрібна висока вологість повітря, тому рослину слід щодня обприскувати водою кімнатної температури. Температура повітря в приміщенні, де вирощують лею, має бути помірною - від 16° до 19° С. Зимою бажано забезпечити рослині тем­пературу 12-15°С. Рослину рекомендується пере­сажувати щорік в кінці зими — початку весни. Удобрювати лею потрібно в період активного зростання 2 рази в місяць комплексними квітковими добривами. У зимові місяці підгодівля рослині не потрібна. Розмножується лея стебловими держаками. Роз­множувати рослину можна восени або весною. Черенки слідує виса­дити у вологий торф або пісок і підтримувати високу температуру і вологість.

Склад грунтової суміші для вирощування леї має бути наступним: 2 частини перегнійної, 1 частина дернової зем­лі і 1 частина піску. На дні горщика реко­мендуется влаштувати дренаж з невеликих камінчиків.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool