Наша кнопка:


Головна L (5 flowers) ... Lantana Лантана
Lantana Лантана

Lantana Лантана

Лантана відноситься до родини вербенових (Verbenaceae).

У природних умовах ця рослина зустрічається в тропічних районах Африки, Південної Америки і Азії. Відомо близько 150 видів лантан. У кімнатному квітникарстві більш всього поширена Лантана шипувата (L. сатага).

Найбільш відомими сортами лантан є Schloss Ortenburg, квітки якого мають ясно-рожевий відтінок, і Professor Raoux з оранжево-жовтими або червоно-ко­ричневими квітками.

Надмірне перезволоження грунту може викликати загнивання кореневої системи. Лантана добре зростає в умовах невеликої вологості повітря, то­му додаткове обприскування їй не потрібне.

Морфологія:

Лантана є вічнозеленим чагарником або напівчагарником, висота якого в природних умовах може досягати 2 м. Листя яйцевидної або овальної форми, щільне, сіро-зеленого кольору, з розрізаними краями. Квітне лантана в теплі роки помаранчевими квітками, зібраними в зонтичних суцвіття.

Догляд:

Лантана — світлолюбна культура. Від попадання пря­мих сонячних променів рослину слід притіняти. Влітку лантані необхідний ре­гулярний рясний полив, взимку поливати рослину потрібно помірно. У літні місяці лантану слід розміщувати в теплих; приміщеннях з температурою повітря не нижче 20°С. Зимою рослину рекомендується пере­нести в прохолодне приміщення з температурою 13-15°С. Молоді рослини слід пересаджувати щорік в березні. Кожні 2-3 роки лантану потрібно оновлювати. Підживляють рослину мінеральними добривами після початку цвітіння при­близно разів в 2 тижні. Взимку внесення добрив слід припинити. Розмножується лантана черен­ками, які вкоріняють в піску при температурі 20-22°С. Приміняється також розмноження насінням.

Інколи лантана дуже бідно квітне. Причиною цього може бути дуже рання підживка. Вносити добрива слід лише після того, як на лантані зав'язалися бутони.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool