Наша кнопка:


Головна Листопад
Листопад

Image calendar LystopadБільшість теплолюбних рослин містять в опалювальному світлому приміщенні (18-22°С).

Світлолюбні види (агава американська, алое, сансев'ера, сеткреазії, хлорофітуми) розміщують на підвіконні. У самого скла розставляють кактуси і інші сукуленти. Тіневиносливі рослини (папороті, пеперомії, аспідістри, монстери) розташовують на другому плані - на підставках і столиках.

Рослини, що виростають в природних умовах в субтропіках, краще переносять зиму в прохолодному приміщенні (10-12°С). До них належать лавр, самшит, мирт, плющ, циссус, офіопогон і ін. Поливають їх зрідка у міру висихання земляної грудки, обприскують, поверхню землі в горщиках і кадовбах періодично спушують.

Холодостійкі культури чудово перезимують в сухому провітрюваному підвалі (2-6°С). До них відносяться хвойні рослини, лаври, олеандри, агапантуси, фуксії, гортензії. Деякі з них втрачають на зиму листя. Заносять рослини в підвал якомога пізніше, коли температура на вулиці знизиться до 1-2°С (не страшні навіть легкі заморозки). Землю в горщиках і кадовбах зволожують рідко, раз на місяць (але це залежить від мікроклімату в квартирі), вживають заходів проти утворення цвілі на грунті.

Куплені в магазині квітучі цикламени, примули, цинерарії, азалії містять на світлі і часто обприскують. Горщики з рослинами корисно перший час поставити в піддон на сирий пісок і нещільно прикрити плівкою. Поливають у міру просихання грунту.

Види тропічного походження (сенполії, орхідеї, епісції і ін.) продовжують рости і квітнути. Їх регулярно поливають, обприскують (окрім епісцій) теплою водою і досвічують люмінесцентними лампами. Для ампельних культур лампи встановлюють вертикально на відстані 15-20 см від звисаючих пагонів; для інших - горизонтально, в 15-20 см над верхівками рослин. В кімнатах з вікнами, обернутими на північ, більшість рослин необхідно досвічувати 12-14 годин в добу.

Азалії з бутонами містять в помірно теплих (18-20°С) світлих кімнатах, поливають і щодня обприскують. Камеліям потрібна прохолода (12-15°С) і хороше освітлення, інакше бутони у них обпадуть або не розпустяться. У гіппеаструмів швидко розвиваються квіткові стрілки. Щоб вони не згиналися до світла, горщики періодично повертають (чого не можна робити з камеліями, азаліями, зигокактусами).

З настанням опалювального сезону повітря в квартирах стає сухим, тому рослини часто обприскують, один раз в тиждень обмивають листя водою під теплим душем. Водні процедури запобігають появі шкідників. На радіатори центрального опалювання ставлять кюветки з водою або сирим піском, включають зволожувачі повітря.

Джерело: botanicka.narod.ru

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool