Наша кнопка:


Головна Лютий
Лютий

Image calendar LyutyiВ цей час світла ще мало. І хоча день прибуває, він все ще короткий, тому рослини розміщують ближче до вікон.

Більшість видів знаходиться в стані відносного спокою. Їх поливають тільки тоді, коли верхній шар землі в горщику підсохне. Для поливу беруть водопровідну воду, що відстоялася (краще прокип'ячену температурою трохи вище кімнатної). На поверхню землі в горщиках можна розкладати сніг для зволоження (азалії, камелії, кактуси і ін.). Цикламени (персидський і європейський) поливають прохолодною водою з піддону і разом з азаліями містять в прохолодному і світлому місці.

Систематично витирають вологою ганчіркою пил з листя. Якщо вони опушені, то пил здувають або видаляють пензликом. Спушують грунт в горщиках. Листя і стебла рослин періодично обмивають водою, в якій корисно розвести трохи господарського мила.

Щодня провітрюють приміщення, особливо в сонячні дні, уникаючи, проте, протягів, небезпечних для багатьох рослин. Шкідливе також тепле сухе повітря, що йде від батарей. Вологість повітря підвищують обприскуванням рослин з пульверизатора, установкою піддонів і кюветок з сирим піском або мохом.

Квітучі азалії, гіппеаструми, клівії, колумнеї, примули, сенполії, орхідеї, бромелієві поливають водою кімнатної температури дуже обережно, щоб вода не застоювалася, але і не пересушуючи землю. Ці рослини можна раз на місяць підживлювати слабким розчином повного мінерального або органічного добрива. Сукуленти поливають дуже рідко, не частіше одного разу на місяць, притому в ясні сонячні дні. Містять в найсвітлішому і прохолодному місці. Ним, а також іншим квітучим культурам дуже корисно досвічувати (12-14 годин в добу) люмінесцентними лампами, розташованими в 15-25 см від верхівок рослин.

Перевіряють стан глоксиній, каладіумів, аморфофаллюсів і інших рослин, що знаходяться у стадії спокою. Якщо бульби зморщилися, стали м'якими, субстрат зволожують. Бульби, що підгнили, ізолюють від здорових, уражені місця вирізують і присипають товченим деревним вугіллям або сіркою. Бульби глоксиній і бегоній, що прокинулися, очищають від залишків старих коренів, садять в свіжу земляну суміш, поливають і ставлять в тепле місце.

В кінці місяця починають живцювання бегонії, фуксії, гортензії, жасмину, клеродендрону, пасифлори і інших культур. В кімнатних умовах живці зручніше і простіше укоріняються у воді, в скляних банках, прикритих склом або плівкою. Для прискорення утворення коренів зрізи припудрюють гетереуаксином, а на дно банок насипають трохи чистого прокип'яченого річкового піску.

Висівають насіння квітів для балконів (чорнобривці, жоржини літні, левкої, настурція, запашний горошок і ін.), а також кімнатних рослин, культивованих як однорічників (мімоза, тунбергія, декоративний перець, бальзамін).

Джерело: botanicka.narod.ru

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool