Наша кнопка:


Головна M (5 flowers) ... Murrayа Муррайя
Murrayа Муррайя

Murrayа Муррайя

Батьківщиною муррайї є тихоокеанські острови і південно-східна Азія. Рослина відноситься до родини рутових (Rutaceae).

Рід налічує 11 видів.

У кімнатному квітникарстві поширена Муррайя метеловидна (М. paniculata).

Рослина підходить для створення інтер'єру, зимових садів з цитрусових і для озеленення приміщень.

 

Ранньою весною мур­райя покривається білими квітками, які виділяють приємний аромат. Розмір квітки — приблизно 2 см в діаметрі. Через декілька місяців на рослині дозрівають плоди, покриті червоною шкіркою. М’якоть їх їстівна.

Морфологія:

Муррайя в природних умовах є чагарником, що досягає 2 м у висоту. У кімнатних умовах кущ може досягати до 1,5 м. Листя рослини овально-подовжене, темно-зеленого кольору з більш світлою центральною жилкою. Розташування листкових плас­тинок чергове.

Догляд:

Муррайя — досить невибаглива до світлового режиму рослина. Для того, щоб лис­тки не отримали опіків, їх бажано притіняти від прямих сонячних променів. Поливати рослину літом потрібно рясно, використовуючи для цього теплу м'яку воду. Зимою полив зменшують до 1-2 раз на тиждень, щоб верхній земляний шар встиг підсохнути. Температура повітря в літній період повинна складати 22-28°С. В безвітряні дні рослину можна виносити на балкон або в сад. В період спокою муррайю потрібно зберігати в приміщенні з темпера­турою повітря 4-7°С. Рослину садять в грунтову суміш, складену з 2 час­тин листяної, 2 частин дерно­вої, 1 частини перегнійної землі і невеликої кількості круп­нозернистого річкового піску. Пересаджувати молоду рослину необхідно щорік, доросле — 1 раз в 3-4 роки. Підгодовувати культуру слід спеціальними добривами для плодових рослин 2 рази в місяць, але лише в період активного зростання. Розмножується муррайя насінням і черенкуванням.

Рослині необхі­дне вологе повітря. Достатньої вологості можна дос­ягти за допомогою щоденного обприс­кування. Проте муррайя може деякий час пере­носити сухе повітря опалювальних приміщень.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool