Наша кнопка:


Головна M (5 flowers) ... Mammilaria Мамілярія
Mammilaria Мамілярія

Mammilaria Мамілярія

Мамілярія - це сукулентна рослина, відноситься до родини кактусових (Cactaceae).

Рід мамілярія налічкє біля 350-400 видів. Батьківщиною цієї рослини є гірські і пустинні райони Центральної і Південної Америки.

Найчастіше в кімнатних умовах вирощують Мамілярію бокасана (M, bocasana), Мамілярію центроколючкову (М. centrirrha), Мамілярію блискучу (М. gracilis) і Мамілярію Ганіана (М. hahniana).

 

Шкідники мамілярії — це щитівки і павутінові кліщі, які завдають велікої шкоди рослині. Коренева система цієї рослини частіше всього страждає від зараження кактусовими нематодами.У результаті рослина деформується і сповільнюється його розвиток.

Морфологія:

Стебла цього кактуса невеликого розміру, кульовидної або циліндрової формі. Нарости циліндричні або конусоподібні, розташовуються на стеблі по спіралі. Квітки невелікі, яскраві, самозапильні, зростають в пазухах стебла, розташованих довкола верхівки рослини. Час цвітіння кінець весни - початок літа. Плодоносити мамілярія починає зазвичай через рік після запилення. Плоди цієї рослини мають різне забарвлення в залежності від виду. Насіння, що містіться усередіні плодів, дуже дрібне. Маммілярія бокасана має зеленувато-блакитне кулясте стебло діаметром близько 5 см, який з віком витягується. Нарости довжиною блізько 1 см, з ареолами круглої або овальної Форми. На ареолах формуються 4 гачковидні колючоки, забарвленіх в жовтий або коричневий кольорі. Радіальні колючки волосовидні, забарвлені в світліший колір.

Квітки мамілярії бочкувато-жовтувато-білі, після цвітіння утворюються червоні їстівні плоди. Мамілярія блискуча відрізняється мініатюрними розмірами: довжіна її стебла не перевіщує 10 см, а діаметр - 4 см. Стебло має циліндричну форму, забарвлені в яскраво-зелений колір.

Нарости цього різновиду мамілярії дуже дрібні. З ареол зростають від 3 до 5 коричневих центральних колючок і 12 щетинковидних радіальних колючок, забарвленіх в жовтувато-білій колір. Квітки жовтувато-білі, завдовжки близько 1,5 см. Маммілярія Ганіана має кульовидне стебло сіро-зеленого кольору і дуже маленькі ареоли, з яких зростають білі колючки у вігляді волосків. Квітки яськраво-червоні, більше, плоди забарвлені в рожевий колір. Мамілярія центроколючкова — це кактус з досить крупним стеблом, яке може досягаті 12 см в діаметрі. Колючки розрізняються за кольором. Квітки цього вигл забарвлені в червоний колір.

Догляд:

Мамілярія віддає перевагу яскравому освітленню, проте її слід оберігати від попадання прямих сонячних променів. Поливати рослину слід регулярно, але помірно, зимою полив потрібно скоротити.

Мамілярія не дуже вимоглива до вологості повітря в пріміщенні, проте в жарку погоду рослину слід періодічно обприскувати теплою водою. В літні місяці рослина добре переносити жару, а зимою мамілярію бажано перенести в прохолодне приміщення з температурою не більш 10-12°С. Пересажувати молоді рослини рекомендується щорік, а доросліші екземпляри — 1 раз в 2-3 роки. Пересадку слід робити ранньою навесні.

Підживлюють рослину добривами для кактусів в період з квітня по вересень приблизно 2 рази в місяць. Зимою мамілярія не потребує підгодівлі. Розмножується рослина бічними гвлками, які зрізають навесні і поміщають в теплу воду, а потім у вологий пісок. Можліве розмноження і насінням.

До складу грунтової суміші для мамілярії повинні, входити 2 частини листяної, 1 частіна дернової землі і 0,5 частін піску.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool