Наша кнопка:


Головна M (5 flowers) ... Monstera Монстера
Monstera Монстера

Monstera Монстера

Монстера належить до родини ароїдних (Аraceae).

Батьківщиною цієї рослини є тропічні ліси Південної і Центральної Америки.

Існує 27 видів монстери. У кімнатних умовах вирощуються Монстера коса (М. obliqua), Монстера приваблива (М. deliciosa), Монстера Борзіга (М. borsigiana) і Монстера пробита (М. perttfsa).

 

Повітряне коріння, що утворилося в рослини, ні в якому разі не можна обрізати. Коли коріння видовжиться, їх слід вкоренити в грунт або опустити в посудину з водою, поставити поруч. Монстера не переносить різких перепадів температури.

Морфологія:

Монстера є багатолітньою вічнозеленою в'юнкою рослиною. Стебло монстери досить товсте, щільне, часто на ньому зяв­ляється повітряне коріння. У приміщенні монстера може сильно розростатися, оскільки має дуже великі темно-зелені глянсові листки, які розміщені на довгих черешках. Квітки монстери представля­ют собою невеликі зеленуваті качанчики, що не мають пелюстків і чашолистків, оточені білим приквіт­ником.

Догляд:

Монстера віддає перевагу не яскравому освітленню, її можна вирощувати навіть в тіні. Поливати рослину слід часто і рясно протягом всього року. Монстера - вологолюбна рослина, тому слід часто обприскувати її теплою водою і протирати вологою губкою. Температура у приміщенні, де вирощується монстера, повинна бути досить високою, взимку — не менше 16°С. Пересаджувати монстеру слід часто: впродовж пер­ших 3 років — 2 рази в рік, з 3 до 5 років — щорік, а рослину старше 5 років — 1 раз в 2-3 роки. Підживлюють рослину 1 раз на тиждень влітку і 2-3 рази в місяць взимку. Розмножується монстера верхі­вковими черенками, на яких є повітряне коріння. Можливе розмноження напівздеревянілим стеблом або насінням.

Завдяки великому розміру сильно порізаних, інколи навіть продірявлених листків монстера нагадує пальму. Плоди, що з'являються після цвітіння, зеленого кольору, дуже і смачні, проте в не зрілому вигляді можуть обпалити горло.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool