Шовковиця чорна
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Шовковиця чорна
Шовковиця чорна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Шовковиця чорна, шелковица чёрная, Mous nigra

Шовковиця чорнаЦе — дерево або кущ заввишки 6—12 (рідко 25) м родини шовковицевих. Крона більш-менш густа, з оливковозеленими або жовто-сіро-бурими молодими гілками і червоно-бурими старими. Листки цупкі,чергові, яйцевидні, з глибокосерцевидною основою, тупозарубчасто-пилчасті, цілі або лопатеві, зверху шорсткі від притулених волосків, зісподу, особливо по жилках, шорстко-волосисті. Квітки одностатеві (рослини однодомні, рідше дводомні), зібрані пазушними циліндричними густими колосовидними суцвіттями; оцвітина проста, чотирироздільна, дзвоникувата. Чоловічі суцвіття 2—4 см завдовжки, на ніжці до 2—4 см завдовжки; жіночі приблизно 1 см завдовжки, яйцевидні, майже сидячі або з ніжкою, яка значно коротша за них, краї часток оцвітини і приймочки волосисті. Плоди — горішки, на час достигання плодів оцвітина стає м'ясистою і квітки зростаються між собою, утворюючи овальне, 20—25 мм завдовжки, майже сидяче, блискучо-чорне, часто з фіолетово-червонуватим відтінком, супліддя. Цвіте у травні. Плоди достигають у липні.

Поширення. Батьківщина шовковиці чорної — Передня і Середня Азія. На півдні України її культивують як рослину декоративну і плодову.

Заготівля і зберігання. Див, у статті Шовковиця біла.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Листя шовковиці чорної містить флавоноїди (рутин — 2—6% , в гідролізаті — кемпферол і кверцетин), стероїд ситостерин, кавову кислоту, вітамін С; кора — дубильні речовини, флавоноїд малберин, ситостерин; плоди — вітаміни: В1, В2, С, РР, каротин; органічні кислоти (1,8%): яблучну, лимонну; вуглеводи (5—10%): глюкозу, фруктозу й сахарозу; дубильні речовини та ефірну олію (у насінні), солі заліза і фосфорної кислоти.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Шовковиця біла.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool