Абутилон теофраста
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Абутилон теофраста
Абутилон теофраста
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Абутилон теофраста, канатник, канатник Теофраста, Abutilon theophrasti

Абутилон ТеофрастаЦе — однорічна трав'яниста рослина родини мальвових. Уся рослина вкрита м'якими відлеглими волос­ками. Стебло пряме, 40—150 см заввишки. Листки чергові, великі, округло-серцевидні, цілісні, довгочерешкові. Квітки правильні, двостатеві, жовті, 5-пелюсткові, одиничні або в китицевидно-волосистих суцвіттях. Плід — склад­на листянка. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Росте на засмічених місцях у Лісостепу та в Степу.

Сировина. Використовують квіт­ки, листя, коріння і насіння. Рос­лина неофіцинальна.

Хімічний склад. Корені абути­лону містять сапоніни і флаво­ноїди; листки — рутин; у насінні є жирна олія (16 — 19%), білки (20 % ), сліди алкалоїдів.

Використання. В народній меди­цині А.т. досить широко засто­совували. Так, настій квіток ви­користовували як потогінний за­сіб, відвар коріння — як замінник Алтеї лікарської (від - кашлю, за­хворювань шкіри, що супрово­дяться запаленнями, від проносу і гастралгії). Препарати з листя використовували при лікуванні гонореї, карбункулів, як рано­загоювальні й тонізуючі засоби. Ще популярнішим, особливо в китайській та тібетській меди­цині, було насіння. Його викори­стовували як протигарячковий, пом'якшувальний, обволікаючий, в'яжучий, послаблюючий і сечо­гінний засіб. Ним лікували дизен­терію, хронічний апендицит, за­хворювання очей, зокрема ката­ракту.

Абутилон Теофраста Абутилон Теофраста Абутилон Теофраста
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool