Авокадо
Наша кнопка:


Авокадо
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Авокадо, персея американська, алігаторова груша, Persea americana

Авокадо Persea americanaЦе — вічнозелена плодова тропічна рос­лина родини лаврових. Дерево до 20 м заввишки. Листки цілокраї, видовженояйцевидні або еліпсоїд­ні, 10—20 см завдовжки і 3— 10 см завширшки. Квітки дрібні, двостатеві, зеленаво-жовті, зібра­ні в невелику волоть або напівзонтик. Плід — м'ясиста кістянка; формою і розміром схожий на грушу.

Поширення. Батьківщина — Цент­ральна Америка, південна частина Мексики. На території СНГ — у культурі (Чорноморське узбережжя Кав­казу).

Сировина. Як дієтичний і ліку­вальний продукт вживають плоди. В народній медицині, крім цього, використовують листя і шкірку плодів.

Хімічний склад. До складу пло­дів входять жири (до 30 % ), білки (1,5—4%), вітаміни (А, В1, В6, РР, К, пантотенова кислота), невели­ка кількість цукрів, солі калію, натрію, фосфору, заліза, кальцію тощо. Листки містять абакатин, який за якостями і дією пере­вищує алкалоїд теобромін. Використання. Плоди використо­вують свіжими, в салатах, кре­мах, пюре, супах, для приготу­вання бутербродів і виготовлення морозива; їх консервують і замо­рожують. Корисно вживати плоди при анемії, атеросклерозі, цукро­вому діабеті, гіпертонії, при за­хворюваннях шлунково-кишково­го тракту, особливо при гастри­тах зі зниженою кислотністю шлункового соку. М'якуш плодів використовують і для виготовлен­ня косметичних кремів. Відвар листя і шкірку плодів викори­стовують як глистогінний засіб і при лікуванні ентеритів. У Фран­ції на основі олії авокадо створено препарат, яким лікують екземи, склеродермію, артрози, ураження міжзубної тканини (піорея).

Авокадо Persea americana Авокадо Persea americana Авокадо Persea americana Авокадо Persea americana
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool