Актея колосиста
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Актея колосиста
Актея колосиста
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Актея колосиста, боже тіло, злі ягоди; воронец колосовидный Actaea spicata

Актея колосистаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини жовтецевих, з багато­головим кореневищем, з непри­ємним запахом. Стебло пряме, розгалужене, гладеньке або слабоопушене, біля основи — з бу­рими лусками, 30—80 см заввиш­ки. Листки чергові, черешко­ві, двічі трійчастоперисті. Квітки дрібні, правильні, 4—6-пелюсткові, білі, у китицевидному суцвітті. Плід — довгаста чорна яго­да. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Росте на вододілах та схилах річкових долин, у ті­нистих широколистяних лісах у лісових районах Лісостепу і в Кар­патах.

Сировина. Народна медицина ви­користовує корені, надземну час­тину і плоди. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. А. к. потребує дальшого вивчення. Рослина міс­тить алкалоїди. В коренях і пло­дах знайдено сапоніни, трансаконітову кислоту; в плодах і на­сінні — речовини з подразнюваль­ною і наркотичною дією; в на­сінні є жирна олія; в листках — аскорбінова кислота. Фармакологічні властивості і ви­користання. Препарати А. к. вияв­ляють гіпотензивну, седативну і протималярійну дію. У вітчизня­ній і зарубіжній народній меди­цині корені А. к. використовують для лікування ревматизму, базедової хвороби, астми і малярії, при укусах отруйних змій, а також як седативний, проносний та блювотний засіб; надземну части­ну — при мігрені, носових крово­течах, при деяких психічних і при венеричних захворюваннях та епілепсії; ягоди — при пору­шенні обміну речовин, при го­ловних болях, артриті й анемії. В народній медицині Сибіру траву і ягоди А. к. використовують для лікування задавненого раку шлунка.

В гомеопатії використовують ко­рені і зрідка траву: при астмі, ревматизмі, захворюваннях шкі­ри, запаленні м'язів та як заспо­кійливий засіб.

А. к. — отруйна рослина (особ­ливо плоди)! Сік рослини спри­чинює на шкірі пухирці і навіть виразки. При отруєнні потерпі­лому необхідно подати першу допомогу і викликати лікаря.

Актея колосиста Актея колосиста Актея колосиста Актея колосиста
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool