Актинідія гостра
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Актинідія гостра
Актинідія гостра
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Актинідія гостра, актинидия острая, Actinidia arguta

Актинідія гостраЦе — багаторічна рослина родини актинідієвих. Виткий кущ-ліана до 15 м завдовжки. Молоді зкорковілі пагони мають багато со­чевичок. Листки чергові, цілісні, на коротких голих черешках, шкірясті, видовжено-овальні або еліптичні, з верхівкою, звуженою в короткий гострячок. Квітки правильні, 5-пелюсткові, білі, за­пашні, дво-, інколи — однодомні або полігамні, в пазушних не­багатоквіткових щитковидних су­цвіттях. Плід — ягода зеленого кольору, різної форми (здебіль­шого кулясто-еліптична), з соко­витим ароматним м'якушем, 25— 30 мм завдовжки. Цвіте у липні.

Поширення. В природі зростає на Далекому Сході. На Україні здебільшого в ботанічних садах та на присадибних ділянках роз­водять як плодоягідну рослину.

Заготівля і зберігання. Використо­вують плоди. Зберігають їх замо­роженими або висушеними.

Хімічний склад. Плоди А. г. містять 400—900 мг % (за іншими джерелами — 80 —100 мг % ) ас­корбінової кислоти, цукри, ор­ганічні кислоти, мікроелементи, мінеральні солі тощо. В листі і стеблах виявлено значну кіль­кість флавоноїдів і сапонінів. Використання. Ягоди А. г. використовують майже так само, як і ягоди актиніди коломікти. У віт­чизняній і зарубіжній народній медицині ягоди А. г. вживають як болетамувальний, відхарку­вальний, послаблюючий і глисто­гінний засіб, при порушенні об­міну речовин, захворюванні ле­гень і бронхів, при гастралгії, гіпо- і авітамінозі вітаміну С, недокрів'ї, при різних захворю­ваннях, що супроводяться кро­вотечами, а також як загальнозміцнюючий засіб після інфек­ційних захворювань і операцій, при фізичній і розумовій пе­ревтомі. Свіжий сік плодів А. г., розведений водою, добре вга­мовує спрагу. Вживають ягоди свіжими і переробленими.

Актинідія гостра Актинідія гостра Актинідія гостра Актинідія гостра
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool