Актинідія коломікта
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Актинідія коломікта
Актинідія коломікта
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Актинідія коломікта, актинидия коломикта, Actinidia kolomikta

Актинідія коломіктаЦе — дводомна рослина родини актинідієвих. Виткий кущ-ліана до 10 м завдовжки, підіймається по деревах або стелиться по зем­лі. Пагони червоно-коричневі. Листки чергові, цілісні, овальні, з серцевидною основою, іноді витягнуті у вістря, двічі тонко гостропилчасті. Квітки правильні, 5-пелюсткові, білі або рожеві, ароматні: чоловічі — у 2—5-квіт- кових щитковидних суцвіттях, зрідка одиничні; жіночі — оди­ничні. Плід — ягода, зеленого ко­льору, еліптичної форми, з соко­витим ароматним м'якушем, до 2 см завдовжки і 1 см у діаметрі. Цвіте у липні.

Поширення. В природних умовах росте на Далекому Сході. На Україні розводять як декоративну і пло­доягідну рослину.

Заготівля і зберігання. Використо­вують плоди. Оскільки достиглі плоди швидко псуються, їх для тимчасового зберігання і транс­портування збирають недозріли­ми. Ягоди добре зберігаються заморожені і висушені. Хімічний склад. У плодах А. к. ба­гато аскорбінової кислоти (813— 1400 мг%), є цукри (4,2—9,8%), органічні кислоти, дубильні, пек­тинові і барвні речовини тощо. В листках знайдено флавоної­ди, лактони, сліди сапонінів; у коренях — алкалоїди (0,03 % ). Флавоноїди (катехіни) є й у де­ревині і пагонах.

Використання. Ягоди А. к. вико­ристовують як протицинготний, глистогінний, кровоспинний (зо­крема, при маткових кровотечах) і болетамувальний засіб, при лі­куванні туберкульозу легень, бронхіальної астми, коклюшу та карієсу зубів. Корисно вживати ягоди А. к. при ослабленні і виснаженні організму внаслідок перенесення інфекційних захво­рювань і операцій, при фізич­ній і розумовій перевтомі, гострих і хронічних хворобах шлунка і кишечника. Вживають ягоди А. к. свіжі і перероблені на варення, повидло, мармелад, пас­тилу тощо.

Актинідія коломікта Актинідія коломікта Актинідія коломікта
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool