Актинідія полігамна
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Актинідія полігамна
Актинідія полігамна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Актинідія полігамна, актинидия полигамная Actinidia polygama

Актинідія полігамнаЦе — багаторічна рослина родини актинідієвих. Виткий кущ-ліана не­великих або середніх розмірів. Листки чергові, цілісні, зубчасті, при основі — від притуплених до загострених. Квітки правильні, 5- пелюсткові, одиничні, рідше по 2—3, в пазухах середніх лист­ків молодих пагонів, близько 2,5 см у діаметрі. Плід — ягода з конічним гострим носиком. Цвіте у липні.

Поширення. В природних умовах росте на Далекому Сході.

Сировина. Використовують плоди, надземну частину та корені. Пло­ди малоїстівні, бо гіркуваті, пе­кучі на смак і спричинюють легкий опік слизової оболонки ротової порожнини. Хімічвий склад. У свіжих плодах є 1000—1500 мг % (за іншими джерелами — 100 мг % ) аскорбі­нової кислоти, 8,3 мг % каротину, 130 мг % вітаміну Р. алкалоїди (у недозрілих плодах). Листки містять кумарини, монотерпени актинідин і метабілактон. У на­сінні є жирна олія (6,9% ), до складу якої входять пальмітино­ва, стеаринова, арахідонова, мас­ляна, лінолева і ліноленова кис­лоти.

Використання. В науковій медици­ні Японії використовують екст­ракт плодів і коренів під назвою полігамол. Цей екстракт виявляє загальнозміцнюючу і сечогінну дію і застосовується у вигляді ін'єкцій 0,3 % -ного розчину для посилення серцевої діяльності. Використовують А. п. і в народ­ній медицині: в Японії настій плодів або сухих пагонів вико­ристовують при запамороченні, люмбаго, ревматизмі, паралічі та гонореї; свіжі плоди їдять для вгамування спраги, а листя вживають у їжу разом із соєвим соусом; у Китаї порошок плодів разом з продуктами перегонки коріння використовують як боле­тамувальний засіб при кольках, болях у животі і в попереку; в Китаї та Японії ванни з пло­дів і гал використовують як засіб проти запорів і для зі­грівання тіла при ознобі та простуді.

Актинідія полігамна Актинідія полігамна Актинідія полігамна Актинідія полігамна
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool