Алое деревовидне
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Алое деревовидне
Алое деревовидне
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Алое деревовидне, столітник; алоэ древовидное, Aloe arborescens

Алое деревовиднеЦе — багаторічна вічнозелена рослина родини лілійних. Стебло дере­в'янисте, кільчасте. Листки чер­гові, мечовидно-видовжені, м'яси­сті, з восковим нальотом і шипу­ватим краєм. Квітки оранжеві, зібрані в китицю. Плід — коро­бочка.

Поширення. Батьківщина А. д. — Південна Африка. В країнах СНГ виро­щують рослину у відкритому ґрунті (Гру­зія, Середня Азія) і як кімнатну та оранжерейну декоративну рос­лину.

Сировина. Використовують розви­нені листки і сік з них. Хімічний склад. Сік А. д. міс­тить антраглікозиди (алоїн, наталоїн, рабарберон, гомонаталоїн), антрахінони емодин і хризофанол, смолисті речовини, фер­менти і вітаміни; є сліди ефірних олій.

Фармакологічні властивості і ви­користання. Препарати А. д. вияв­ляють проносну, протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну і жовчогінну дію, вони поліп­шують апетит, підвищують імунорезистентність організму. Свіжий сік А. д. використовують як послаблюючий та жовчогінний за­сіб, при ентероколіті, гастроен­териті та хронічному гастриті зі зниженою кислотністю, зака­пують у ніс при гострому риніті (по 5—8 крапель), для підвищення стійкості організму до інфекцій­них захворювань, для лікування опіків, гнійних ран, лишаїв і тро­фічних виразок. Компреси з соком А. д. призначають при тубер­кульозі шкіри, вовчанці, промене­вому дерматиті голови, епітеліо- мі. Тампони, змочені соком алое, вводять у піхву при ерозії шийки матки. Подрібненими листками з соком лікують пародонтоз. Цілі листки, попередньо очищені від шкірки, прикладають до мозо­лів. Лінімент алое використову­ють для профілактики і лікування уражень шкіри при променевій терапії. Сироп алое з залізом (стимулятор кровотворення) по­казаний при гіпохромній анемії, після виснажливих хвороб або інтоксикації. Рідкий екстракт А. д. для ін'єкцій використовують при лікуванні хвороб очей (блефарит, кон'юнктивіт, кератит, ірит тощо), хронічного гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, бронхіальної астми, гінекологіч­них захворювань. Лікарські форми І застосування.

ВНУТРІШНЬО — сік алое (Succus Aloes) по чайній ложці 2—3 рази на день за 30 хв до їди; рідкий екстракт алое (Extractum Aloes fluidum) по чайній ложці 3 рази на день; сироп алое з залізом (Sirupus Aloes cum Ferro) по половині — 1 чайній ложці в чверті склянки води 3 рази на день протягом 15—30 днів. У народ­ній медицині суміш соку свіжого листя алое, свинячого смальцю (або гусячого жиру), коров'ячого масла, меду і порошку какао у співвідно­шенні 3:20:20:20:20 використовують при туберкульозі легень і виразці шлунка (столову ложку суміші роз­водять у склянці гарячого молока і випивають за 2 рази за день). ПІДШКІРНО — екстракт алое рідкий для ін'єкцій (Extractum Aloes fluidum pro injectionibus) щодня по 1 мл 15—50 днів (дітям до 5 років — 0,2—0,3 мл, старшим — 0,5 мл). ЗОВНІШНЬО — сік або лінімент А. д. (Linimentum Aloes) наносять тонким шаром на уражену поверхню 2—3 рази на добу і накривають марлевою сер­веткою.

Алое деревовидне Алое деревовидне Алое деревовидне Алое деревовидне
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool