Амброзія полинолиста
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Амброзія полинолиста
Амброзія полинолиста
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Амброзія полинолиста, амброзня польїннолистная, Ambrosia artemisiifolia

Амброзія полинолистаЦе — однорічна трав'яниста рослина родини складноцвітих (айстро­вих) з густим щетинистим опу­шенням. Стебло прямостояче, роз­галужене, трохи борозенчасте, до 250 см заввишки. Листки (4— 15 см завдовжки) зверху зелені, голі, зісподу — сіро-зелені, опу­шені; верхні — чергові, сидячі, перистороздільні; нижні супро­тивні, черешкові, двічіперистороздільні. Кошики одностатеві: тичинкові, з жовтими квітками, зібрані по 8—15 у колосовидне суцвіття; маточкові, з квітками без оцвітини,— по 1—3 у пазу­хах верхніх листків або біля ос­нови тичинкових суцвіть. Плід — сім'янка. Цвіте у серпні — жовтні.

Поширення. Випадково завезена з Америки. Поширилася на півдні України і на Закарпатті, на око­лицях Києва, Харкова й Черні­гова. Злісний карантинний бу­р'ян. Росте в посівах різних культур, а також по шляхах і берегах річок, на залізничних насипах, засмічених місцях тощо.

Сировина. Використовують над­земну частину і пилок.

Хімічний склад. У надземній частині є ефірна олія, до складу якої входять цинерол і камфора. Насіння містить понад 18 % при­датної для вживання олії. Фармакологічні властивості і ви­користання. Пилок А. п. виявляє надзвичайно високу алергенну дію. Попадання пилку на слизову оболонку носа або на кон'юнкти­ву очей спричинює сінну про­пасницю. Для захворювання до­сить 40—50, а інколи навіть 3—5 зерен пилку. Препаратами з пилку А. п. (екстракти, таб­летки) проводять лікування амброзійного та соняшникового полінозів. У народній медицині надземну частину А. п. вико­ристовують при гіпертонії та як протилихоманковий засіб.

Амброзія полинолиста Амброзія полинолиста Амброзія полинолиста Амброзія полинолиста
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool