Амі зубна
Наша кнопка:


Амі зубна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Амі зубна, кела; амми зубная, Ammi visnaga

Амі зубнаЦе — дворічна (в культурі — одноріч­на) трав'яниста рослина родини селерових (зонтичних), до 100 см заввишки. Стебло прямостояче, галузисте, трохи борозенчасте. Листки чергові, піхвові, складно­перисторозсічені. Квітки двоста­теві, дрібні, білі, 5-пелюсткові, з неприємним запахом, зібрані в складний зонтик. Плід — дво­сім'янка. Цвіте у червні — липні. Плоди достигають у серпні — вересні.

Поширення. В у дикому стані трапляється на Закавказзі. Поодинокі місцезнаходження ві­домі й на Передкавказзі. На Україні, у південних районах,— у культурі.

Заготівля і зберігання. Заготов­ляють плоди (Fructus Ammi Visnagae) разом з половою у верес­ні — жовтні. Сушать у сухому, добре провітрюваному приміщен­ні, розстилаючи їх тонким шаром, часто перегортаючи. Зберігають у мішках, у сухих, добре про­вітрюваних приміщеннях. Строк придатності — до 3 років. Хімічний склад. Кількісний і якісний склад діючих речовин А. з. залежить значною мірою від умов вирощування. Вся рос­лина містить похідні фуранохромону (келін, віснагін, келі- нін, аміол, келінол, віснаміол, віснадин та інші| і флавоноїди. Крім цього, в плодах міститься понад 20 % жирної олії, є ефірна олія. Основна діюча речовина А. з. — келін.

Фармакологічні властивості і ви­користання. Плоди А. з. здавна використовують у народній ме­дицині Єгипту і країн Близь­кого Сходу як ефективний за­сіб при лікуванні нирковокам'я­ної хвороби. Фармакологічна ак­тивність А. з. зумовлена сумою біологічно активних спазмолі­тичних речовин. Окремі складо­ві, наприклад, віснамін, виявля­ють і фотосенсибілізуючу та се­дативну дію. В СРСР з плодів А. з. виготовляють препарати келін та авісан. Келін призна­чають при атеросклеротичному кардіосклерозі, хронічній коро­нарній недостатності, спазмах ки­шечника і шлунка, а також при стенокардії та бронхіальній астмі у міжприступові періоди. Келін входить до складу препаратів вікаліну, келатрину та келіверину. Авісан рекомендується при спазмах сечовивідних шляхів, для кращого відходження сечо­вих каменів, при ниркових ко­ліках, а також як засіб, що полегшує катетеризацію сечово­дів.

Лікарські форми і застосування. Келін (Khetlinum) випускають у таблет­ках по 0,02 г. Застосовують ВНУ­ТРІШНЬО по 1—2 таблетки 3 рази на день після їди. Курс лікування — 15—30 днів.

Келін ПРОТИПОКАЗАНИЙ при ви­раженій недостатності кровообігу. Авісан (Avisamum) випускають у таб­летках по 0,05 г. Приймають всере­дину по 1—2 таблетки 3—4 рази в день після їди. Курс лікування — 1—3 тижні.

Амі зубна Амі зубна Амі зубна Амі зубна
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool