Аморфа кущова
Наша кнопка:


Аморфа кущова
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Аморфа кущова, аморфа кустарниковая, Amorpha fruticosa

Аморфа кущоваЦе — листопадний кущ з родини бо­бових, до 3 м заввишки. Кора бура або темно-сіра. Листки не­парноперисті, з 8—12 пар оваль­них або майже ланцетних, зі­споду сірувато-зелених листоч­ків. Квітки дрібні, неправильні, зібрані у верхівкові густі кити­ці. Віночок темно-фіолетовий. Плід — біб. Цвіте у червні, липні.

Поширення. Походить з Північ­ної Америки. В УРСР розводять у всіх районах, особливо на півдні, в садах і парках як декоративну рослину; трапляєть­ся й у здичавілому стані. Заготівля і зберігання. Заготов­ляють плоди у серпні — жовтні. Сушать на відкритому повітрі або під наметами з доброю венти­ляцією, розстилаючи тонким ша­ром. Зберігають у паперових мішках у сухих, добре про­вітрюваних приміщеннях. Строк придатності — до 5 років. Хімічний склад. Насіння А. к. містить ротеноїдний глікозид аморфін. Його знайдено і в лист­ках та молодих пагонах. Фармакологічні властивості і ви­користання. Аморфін має кардіотонічну властивість, діє заспо­кійливо, виявляє позитивну інотропну та тонотропну і негатив­ну хронотропну дію на сер­це. Створений на основі аморфіну препарат фрутицин вико­ристовували як седативний засіб при вегетативних неврозах, не­врозах серцево-судинної систе­ми та при пароксизмальній та­хікардії.

Лікарські форми і застосування. Фрутицин випускали у таб­летках по 0,05 г. Застосовували все­редину по 1 таблетці 2—3 рази на день після їди. Якщо побічних явищ немає, дозу можна збільшити до 2 таблеток. Курс лікування — 20—30 днів з перервами на 3 дні через кожні 10 днів. Фрутицин вилучено з но­менклатури лікарських засобів у зв'яз­ку з наявністю ефективніших пре­паратів і відсутністю достатньої кіль­кості сировини.

Аморфа кущова Аморфа кущова Аморфа кущова
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool