Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Андромеда багатолиста
Андромеда багатолиста
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Андромеда багатолиста, безплідниця; андромеда многолистная Andromeda polifolia

Андромеда багатолистаЦе — вічнозелений кущик родини ве­ресових, 15—30 см заввишки. Стебло сланке, мало розгалу­жене, з висхідними гілочками. Листки довгасто-ланцетні або лі­нійно-ланцетні, з загорнутими вниз суцільними краями, зверху блискучі, зелені, знизу — синюва­то-білуваті від воскової по­волоки. Квітки звисаючі, в щитко­видних китицях, з глечиковид- ним, рожевим, усередині опу­шеним віночком. Плід — коро­бочка. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Росте на Поліссі, Росточчі-Опіллі, Прикарпатті і зрідка в Карпатах у соснових, рідше дубово-соснових лісах на торфових та оліготрофних сфаг­нових (у горах) болотах, на во­логих місцях.

Сировина. Використовують тра­ву, зібрану під час цвітіння рос­лини. Рослина неофіцинальна. Хімічний склад. Трава А. б. містить дубильні речовини, глі­козид андромедотоксин, барв­ники тощо.

Фармакологічні властивості і ви­користання. Препарати А. б. ви­являють наркотичну, в'яжучу і місцевоподразнювальну дію. ВНУТРІШНЬО настій трави А. б. використовують від кашлю, при туберкульозі легень, ревматизмі, проносі, запорі, безсонні, при жіночих хворобах; ЗОВНІШ­НЬО — як ранозагоювальний засіб.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО настій трави (1 столова ложка на склянку окропу) по 1—2 столові ложки тричі на день. Рослина отруйна!

Андромеда багатолиста Андромеда багатолиста Андромеда багатолиста Андромеда багатолиста
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool