Анемона лісова
Наша кнопка:


Анемона лісова
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

Анемона лісова, ветреница лесная, Anemone sylvestris

Анемона лісоваЦе — багаторічна кореневищна трав'я­ниста рослина родини жовтеце­вих. Стебло прямостояче, у верх­ній частині майже білоповстисте, 15—30 см заввишки. Листки довгочерешкові, прикореневі, 5- роздільні, густоопушені. Квітки великі (30—70 мм у діаметрі), одиничні, здебільшого з 5 пе­люсток, білі. Плід — сім'янка. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Росте в широколис­тяних і мішаних лісах, на лісо­вих луках, узліссях, по чагарни­ках, на схилах у лісостепових і північних степових районах України.

Сировина. Використовують над­земну частину. Рослина неофі­цинальна.

Хімічний склад. У надземній частині рослини виявлено сапо­ніни, протоанемонін, аскорбіно­ву кислоту, флавоноїди, органіч­ні кислоти, сліди алкалоїдів. Са­поніни і протоанемонін є й у ко­ренях.

Фармакологічні властивості і ви­користання. Препарати А. л. ви­являють антисептичні, протиза­пальні, болетамувальні, потогін­ні та сечогінні властивості. В на­родній медицині відвар трави вживали при погіршанні зору і слуху, при головному й зубно­му болях, коклюші, хворобах горла, простудних захворюван­нях, пропасниці, при захворю­ваннях шлунково-кишкового тракту, затримці менструацій, го­нореї, білях, імпотенції, паралі­чі тощо. ЗОВНІШНЬО траву А. л. вико­ристовували при сверблячці, за­хворюваннях шкіри й сифілісі та при ревматизмі. Квітки прикла­дали до наривів для прискорен­ня їхнього визрівання. Рослина отруйна! Використання потребує обережності.

Анемона лісова Анемона лісова Анемона лісова Анемона лісова
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool