Аралія висока
Наша кнопка:


Аралія висока
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Аралія висока, аралія маньчжурська; аралия высокая, Aralia elata, синонім — А. mandshuiica

Аралія високаЛистопадний, дуже колючий кущ або невеличке дерево родини аралієвих. Стовбур прямий, 1,5 — 5 м заввишки. Листки великі (40—80 см), двічіперистоскладні, довгочерешкові, зібрані в кільце на верхівці стовбура. Квітки дрібні, двостатеві, правильні, зе­ленаві, зібрані у довгі (до 45 см) густі вологі. Плід — соковита, си­ньо-чорна кістянка. В умовах Києва цвіте у липні.

Поширення. В дикому стані росте на Далекому Сході. На Україні проходить випробуван­ня як інтродуцент у ботанічних садах і дендропарках. Заготівля і зберігання. Викорис­товують корені завтовшки 2— 4 см, відібрані восени або рано навесні з рослин 5—15-річного віку. Викопані корені старанно очищають від землі, розрізають на куски 10—12 см завдовжки (товсті розщеплюють) і сушать під наметом, у провітрюваних приміщеннях або в сушарках при температурі не вищій за 60 Зберігають у сухих приміщеннях. Строк придатності — 2 роки.

Хімічний склад. Корені А. в. містять тритерпенові сапоніни (аралозиди А, В, і С), ефірну олію, смолисті речовини, ка­медь, білки, крохмаль, вуглево­ди та алкалоїд аралін. Фармакологічні властивості і ви­користання. Дослідженнями вста­новлено стимулюючий вплив пре­паратів А. в. на центральну нервову систему, їхні кардіото­нічну, антистресорну, антиокси­дантну, гонадотропну та гіпоклі- кемічну властивості. Препарати А. в. поліпшують загальний стан хворих, стимулюють обмін ре­човин, покращують апетит, під­вищують розумову й фізичну працездатність. Їх використову­ють після контузій мозку, при різноманітних астенічних та де­пресивних станах організму, при гіпотонічній хворобі, нейроцир­куляторній дистонії за гіпото­нічним і кардіальним типами, при початкових стадіях атеро­склерозу, імпотенції, при де­яких функціональних порушеннях нервової системи (особливо та­ких, що виникли в результаті тривалої розумової та фізичної перевтоми), як реабілітаційний засіб після тяжких хронічних та інфекційних захворювань. Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО—настойку кореня (у співвідношенні 1:5, на 70 % -ному спир­ті) по 30—40 крапель 2—3 рази на день; ) по 1 таб­летці (0,05 г) 2—3 рази на день (зран­ку і вдень) після їди. ПРОТИПОКАЗАНО вживати препара­ти А. в. при епілепсії, гіперкінезах, підвищеній нервовій збудливості, без­сонні, гіпертонії, перед сном. Не­безпечним є й передозовування їх.

Аралія висока Аралія висока Аралія висока Аралія висока
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool