Аралія серцевидна
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Аралія серцевидна
Аралія серцевидна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Аралія серцевидна, аралія Шмідта; аралия сердцевидная Aralia cordata, синонім — A. edulus

Аралія серцевиднаБагаторічна трав'яниста рослина родини аралієвих. Стебло про­сте, голе, 1,5—2 м заввишки. Ко­реневище товсте, м'ясисте, аро­матне. Листки двічітрійчастоперистоскладні, довгочерешкові. Квітки дрібні, зеленувато- або жовтувато-білі, двостатеві й ти­чинкові, зібрані у верхівкове волотевидне суцвіття, що скла­дається з багатьох зонтиків. Ін­коли в пазухах верхніх листків утворюються додаткові, частіше одиничні зонтики. Плоди ягодо­подібні, м'ясисті, чорні, 3—4 мм у діаметрі. Цвіте у липні —ве­ресні.

Поширення. В дикому стані рос­те на Далекому Сході (південні Курильські острови, Сахалін). На Україні є в ботанічних садах і на дослідних станціях, у окре­мих аматорів як інтродукована рослина.

Заготівля і зберігання — як у статті Аралія висока. Хімічний склад. Корені А. с. містять тритерпенові сапоніни — аралозиди А, В і С, близькі за хімічним складом до панаксозидів женьшеня. Серед них пе­реважає аралозид А. Крім цього, в коренях є кумарини, ефірна олія (2 % ) тощо.

Використання. Настойку коренів А. с. використовують нарівні з настойкою коренів аралії ви­сокої за тими самими показан­нями, ці настойки майже не різ­няться за активністю. Разом з тим токсичність настойки А. с. значно нижча порівняно з настойкою аралії високої.

ПРОТИПОКАЗАННЯ такі самі, як і для настойки аралії висо­кої.

Аралія серцевидна Аралія серцевидна Аралія серцевидна Аралія серцевидна
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool