Арум плямистий
Наша кнопка:


Арум плямистий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Арум плямистий, аронник пятнистый, Arum maculatum

Арум плямистийЦе — багаторічна трав'яниста однодом­на рослина родини ароїдних. Корені бульбовидні, потовщені. Листки прикореневі, довгочерешкові, серцевидні, цілокраї, темноплямисті. Квітконосне стебло (30—40 см заввишки) закінчу­ється початком з дрібними од­ностатевими квітками: жіночі квітки розміщені при його осно­ві, чоловічі — над ними. Поча­ток обгорнутий при основі ве­ликим коричневим або жовтим покривалом. Плід — червона яго­да. Цвіте у травні.

Поширення. Росте по букових лісах у західних районах Украї­ни.

Заготівля і зберігання. Викорис­товують свіжі або висушені буль­бовидно потовщені корені (Ra­dix Ari maculati). Заготовляють восени або навесні до розвит­ку листя. Очищені корені звільня­ють від кори, розрізають і су­шать на відкритому повітрі або в сушарці при температурі 40 З 8 кг сирих коренів одержу­ють 1 кг сухих. Зберігають у су­хих провітрюваних приміщеннях. Свіжі бульби (корені) зберіга­ють у підвальному приміщенні в ящиках з вологим піском. Рос­лина неофіцинальна. Хімічний склад. До складу бульб входять крохмаль (70%), сапо­ніни, аронін (0,10%) тощо. Фармакологічні властивості і ви­користання. В народній медици­ні А. п. використовують як бо­летамувальний, протизапальний та відхаркувальний засіб. Настій бульб приймають всередину при ревматизмі, невралгіях, катараль­них станах верхніх дихальних шляхів, хронічних бронхітах, бронхіальній астмі, гастритах з підвищеною кислотністю шлунко­вого соку, захворюваннях печін­ки, при наявності каменів і піску в нирках і сечовому міхурі та при геморої. В першій половині вагітності настій А. п. вживають як протиблювотний засіб. Зов­нішньо використовують настойку бульб при ревматизмі, подагрі та геморої.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій бульб (1 чай­ну ложку подрібнених свіжих або сухих бульб на 1 склянку холодної води, настоюють 8 годин, проціджу­ють і випивають за день за 3—4 рази); відвар бульб (у співвідношенні 2,5: : 100,0) по 10—15 крапель тричі на день. ЗОВНІШНЬО — настойку подрібнених бульб (10 г на 100 г горілки). У свіжому вигляді всі частини росли­ни дуже отруйні! Висушена або зва­рена рослина не отруйна.

Арум плямистий Арум плямистий Арум плямистий Арум плямистий
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool