Астрагал шерстистоквітковий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Астрагал шерстистоквітковий
Астрагал шерстистоквітковий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Астрагал шерстистоквітковий, божі ручки, котики, котячий горох, перелет, перелет поль­ський, солодке зілля; астрагал шерстистоцветковый, Astragalus dasyanthus

Астрагал шерстистоквітковийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини бобових. Має довге во­лохате опушення. Стебла прямі або висхідні, 10—30 см заввиш­ки. Листки чергові, непарнопе­ристі, з 13—18 парами видовженояйцевидних або овальних листочків. Квітки зигоморфні, блі­до-жовті, в густих головчастих китицях на верхівках довгих квітконосів. Плід — біб. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Зникаюча рослина (занесена до Червоної книги Української РСР). Трапляється на степових схилах у Лісостепу і дуже рідко — на півночі Степу. Заготівля і зберігання. Викори­стовують траву (Herba Astraga­li dasyanthii), зібрану під час масового цвітіння. Зрізають на висоті 5—7 см від поверхні грунту. Сушать траву під наме­том або в добре провітрюваних приміщеннях, час від часу пере­мішуючи. Сухої сировини вихо­дить 20 % . Аптеками не відпус­кається.

Хімічний склад. Трава А. ш. містить гліциризин, флавоноїди (кверцетин, кемпферол), поліса­хариди (арабін, басорин), крох­маль, барвники, органічні кисло­ти, тритерпенові сапоніни, слиз та сполуки заліза, кальцію, алю­мінію, фосфору, магнію, натрію, барію, кремнію, стронцію, мо­лібдену, ванадію і марганцю. Фармакологічні властивості і ви­користання. Препарати А. ш. виявляють седативну, гіпотен­зивну та кардіотонічну дію. Вони підвищують діурез, поліпшують функціональну діяльність печін­ки, позитивно впливають на про­цес зсідання крові.

В науковій медицині настій А. ш. призначають при гіпертонії 1-го і 2-го ступенів, хронічній коро­нарній недостатності (стенокар­дії), при недостатності серцевосудинної системи, для лікуван­ня хронічних і гострих гломеру­лонефритів. Особливо ефектив­ним є застосування препаратів А. ш. в початковій стадії цих хвороб, при схильності до на­бряків і переважанні збудливих процесів у нервовій системі. Ширше використовують А. ш. в народній медицині. Його вжи­вають ще як блювотний, крово­спинний, сечогінний та потогін­ний засіб, для зняття набряків різного походження, при золо­тусі, ревматичних болях у су­глобах, кривавому проносі, ви­падінні матки. Зерна А. ш. й інших видів астрагалу використовують для приготування кави.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (10 г на 200 мл окропу) по 2—3 столові ложки 2—3 рази на день протягом 3—4 тижнів. РЕКТАЛЬНО — 50—75 мл настою на клізму, 1—2 рази на день. ЗОВНІШНЬО — ванни і примочки з настою, порошок для присипання ран.

Астрагал шерстистоквітковий Астрагал шерстистоквітковий Астрагал шерстистоквітковий Астрагал шерстистоквітковий
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool