Блошниця простерта
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Блошниця простерта
Блошниця простерта
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Блошниця простерта, блошница обыкновенная, Pulicaria vulgaris, синонім — P. prostrata

Блошниця простертаЦе — однорічна трав'яниста сіруватошерстистоповстиста рослина родини айстрових (складноцвітих). Стебло прямостояче або висхідне, дуже розгалужене, 15—30 (45) см заввишки. Листки цілісні: нижні — довгасті, звужені в короткий черешок; середні і верхні — сидячі, видовженояйцевидні, при основі округлі. Квітки жовті, в багатоквіткових, одиничних кошиках: крайові — короткоязичкові, маточкові, плідні; серединні — трубчасті, двостатеві або тичинкові. Плід — сім'янка, з чубком. Цвіте у червні — вересні.

Поширення. Росте по всій території України на вологих луках, на берегах річок, по днищу балок, на вигонах та інших вологих місцях, переважно піщаних. Сировина. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад рослини слабо вивчено. Трава містить лактони, сліди сапонінів; у коренях є поліацетиленові сполуки (тридекаен-пентаїн, тридека-дієн-тетраїн, діа-цетокси-тридека-дієн-триїн).

Фармакологічні властивості і використання. Трава з коренем проявляє сечогінні властивості. В народній медицині настій трави ВНУТРІШНЬО використовували при запорі, дизентерії, альбумінурії. ЗОВНІШНЬО настій трави у вигляді клізм і ванночок застосовували при геморої, у вигляді припарок — при зубному болю. Настій трави використовували й для купання слабких дітей. Рослина має інсектицидні властивості і використовується для окурювання приміщень для боротьби з клопами, блохами, мухами і комарами (ці властивості рослини потребують перевірки).

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool