Болиголов плямистий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Болиголов плямистий
Болиголов плямистий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Болиголов плямистий, свистуля; болиголов пятнистый, Conium maculatum

Болиголов плямистийЦе — дворічна трав'яниста, майже гола рослина родини селерових (зонтичних). Стебло прямостояче, дуже розгалужене, борозенчасте, порожнисте, часто сизе, знизу з червоно-бурими плямами, 50—200 см заввишки. Листки з порожнистим черешком, широкотрикутні, 2—3-перисті, з перистонадрізаними або роздільними довгастими частками. Квітки дрібні, білі, в зонтиках; зонтики утворюють волотисто-щитковидне суцвіття. Плід— двосім'янка. Цвіте у травні — вересні.

Поширення. Росте по всій території України на лісових галявинах, луках, засмічених місцях.

Сировина. Використовують траву (Herba Conii maculati), зібрану на початку цвітіння рослини, і нестигле насіння разом із зонтиками. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. У насінні й траві Б. п. є алкалоїди коніїн, метилконіїн, ?-коніцеїн, конгідрин і псевдоконгідрин. У листках, крім того, виявлено алкалоїди (0,1 % ), ефірну олію (0,08 % ), кавову кислоту, а в квітках — кверцетин і кемпферол.

Фармакологічні властивості і використання. В народній медицині Б. п. вживають як болетамувальний, протисудомний і кровоспинний засіб, для лікування раку молочної залози й фіброміоми матки, для регуляції менструального циклу, при недокрів'ї, судомистому кашлі, сильних болях у шлунку і кишечнику, при запорах, затримці сечі, полюціях. Зовнішньо використовують при ревматизмі й подагрі. В гомеопатії Б. п. використовують при діенцефальних явищах та як засіб, що сприяє розсмоктуванню доброякісних пухлин.

Лікарські форми і застосування. Настойку (беруть за об'ємом 2 частини суміші листя і насіння на 4 частини 90 %-ного спирту, настоюють 15 днів, проціджують) по 2 краплі на 1 столову ложку води не більше як 5 раз на день. Рослина смертельно отруйна! При перших ознаках отруєння (сильна слабість, нудота, блювання, пронос, падіння температури тіла) необхідно негайно викликати лікаря, а потерпілому надати першу допомогу.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool