Валеріана волзька
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Валеріана волзька
Валеріана волзька
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Валеріана волзькаВалеріана волзька, валеріана блискуча; валериана волжская, Valeriana wolgensis, синоніми: V. nitida, V. tanaitica

Це — багаторічна трав'яниста рослина родини валеріанових. Кореневище без пагонів; корені бурі, тоненькі, близько 1 мм в діаметрі. Стебла прямостоячі, одиничні, голі, 40— 100 (130) см заввишки, інколи з червоно-бурим антоціановим відтінком. Листки супротивні, непарноперисторозсічені; прикореневі — з 3—5 (зрідка — з 6—7) парами листочків, нижні й серединні — з 6—7 (зрідка — з 4—8) парами листочків. Листочки зісподу по жилках — з короткими притиснутими щетинками або без них, видовженоланцетні, по краю зубчасті. Квітки двостатеві, неправильні, дрібні, білі або блідо-рожеві, зібрані в міцне, плоске, з одною або, рідше, з 2—3 парами пазушних бокових півзонтиків щитковидне суцвіття. Плід — сім'янка. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Росте в Карпатах, на Розточчі-Опіллі, Поліссі, в Лісостепу й Степу на заплавних луках, на узліссях заплавних лісів, по чагарниках.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Валеріана лікарська.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool