Вербозілля звичайне
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Вербозілля звичайне
Вербозілля звичайне
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Вербозілля звичайне, вербейник обыкновенный, Lysimachia vulgaris

Вербозілля звичайнеЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини первоцвітних. Кореневище повзуче, з довгими підземними пагонами. Стебло просте або розгалужене, 150—200 см заввишки, прямостояче, тупочотиригранне, залозисто-волосисте. Листки супротивні, короткочерешкові, видовженоланцетні або яйцевидно-ланцетні, цілокраї, по 3—4 у кільцях. Квітки двостатеві, правильні, в густих пірамідальноволотистих суцвіттях. Віночок п'ятироздільний, 20—23 мм у діаметрі, яскраво-жовтий. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Росте на вологих місцях, серед чагарників, на болотах, по берегах річок та озер по всій території України.

Заготівля і зберігання. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Сушать, розстеливши тонким шаром на відкритому повітрі у затінку або на горищі. Зберігають у паперових мішках. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. В. з. містить дубильні речовини, сапоніни, аскорбінову кислоту (в листках — до 1150 мг%; у квітках — до 880 мг% ).

Фармакологічні властивості і використання. Настій трави В. з. має бактерицидні, протистоцидні, в'яжучі й протизапальні властивості. Галенові препарати В. з. застосовують як в'яжучий засіб при проносах, гастриті, різних кровотечах, жовтяниці, судомі, загальній слабості та цинзі і як засіб, що прискорює загоювання ран.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави В. з. (1 столова ложка на 1 склянку окропу, настоюють 2—3 години) по 2 столові ложки 3—4 рази на день. ЗОВНІШНЬО — настій трави для полоскань при молочниці і стоматиті; припарки до забитих місць і пухлин, при артритах і венеричних захворюваннях.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool