Віскарія звичайна
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Віскарія звичайна
Віскарія звичайна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Віскарія звичайна, віскарія клейка; смолка обыкновенная, Viscaria vulgaris, синоніми: V. viscosa, Lichnis viscaria, L., viscosa

Віскарія звичайнаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини гвоздикових. Стебла голі, прямостоячі, 30—80 см заввишки, прості або вгорі трохи розгалужені, з клейкими верхніми меживузлями. Листки голі, біля основи війчасті, гострі; прикореневі — в розетці, оберненоланцетні, звужені в черешок, стеблові — сидячі, вузьколанцетні до лінійних. Квітки правильні, двостатеві, у китицевидних суцвіттях; пелюстки малинові, рідко білі, з виїмчастою пластинкою і двома великими придатками при основі. Плід — коробочка. Цвіте у травні — липні.

Сировина. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад ще не вивчено.

Фармакологічні властивості і використання. В. з. використовують як кровоспинний і відхаркувальний засіб при легеневих хворобах, незрозумілих і маткових кровотечах, інколи — при тривалій жовтяниці й при хворобах нирок. Напаром трави миють забруднені рани, компреси накладають на чиряки, нариви, виразки і на місця, уражені коростою.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — відвар трави (20 г сировини на 200 мл окропу) по 1 столовій ложці 3 рази на день. ЗОВНІШНЬО — напар трави (40 г сировини на 1 л окропу, настоюють у термосі 8—10 годин) для обмивань і компресів.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool