Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Гірчак шорсткий
Гірчак шорсткий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Гірчак шорсткий, геморойна трава; горец шероховатый, Polygonum scabrum

Гірчак шорсткийЦе — однорічна трав'яниста темно-зелена рослина родини гречкових. Стебла 30—60 см заввишки, прямі, підведені або лежачі, розгалужені. Листки яйцевидно-ланцетні або видовженоланцетні, короткочерешкові, часто тупуваті, зісподу — з крапчастими залозками, зверху — з чорною плямою у вигляді півмісяця. Піхви листків часто трохи залозисті, по краю — з дрібними війками. Квітки двостатеві, правильні, на помітних квітконіжках, зібрані в колосовидні суцвіття; оцвітина зеленаво-біла, зверху вкрита залозками. Квітконоси густо вкриті жовтуватими залозками. Плід — горішок. Цвіте у червні — жовтні.

Поширення. Росте на луках, як бур'ян на полях і на городах переважно в лісових районах України.

Заготівля і зберігання. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Сушать під наметом, на горищі або в приміщенні, яке добре провітрюється. Зберігають у сухому місці. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава містить дубильні речовини (6% ), оксиметилантрахінон, галову кислоту, листки — аскорбінову кислоту (до 260 мг%).

Фармакологічні властивості і використання. Експериментально доведено, що рослина виявляє антибактеріальну активність по відношенню до дизентерійної палички Флекснера. В деяких зарубіжних країнах Г. ш. використовують у науковій медицині як кровоспинний і послаблюючий засіб при геморої. У вітчизняній народній медицині Г. ш. використовують нарівні з гірчаком почечуйним.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool