Гнойовик чорнильний
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Гнойовик чорнильний
Гнойовик чорнильний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Гнойовик чорнильний, навозник серый, Coprinus atramentarius

Гнойовик чорнильнийЦе — гриб родини копринових. Шапинка 3—5 см у діаметрі, сіра або сіро-коричнева, борозенчаста, овальна, згодом дзвониковидна, конусовиднорозпростерта, у центрі — з коричневими або вохрянокоричневими притиснутими дрібними лусками. Пластинки білі, при достиганні гриба чорніють. Ніжка порожниста. М'якуш молодих плодових тіл білуватий, з приємним запахом.

Поширення. Росте негустими пучками біля пеньків і стовбурів листяних дерев, в удобрених садах, на вигонах і поблизу доріг по всій території України.

Сировина. Збирають молоді плодові тіла у травні — листопаді. Використовують свіжими.

Хімічний склад. Плодове тіло Г. ч. містить білок, цукри, мінеральні речовини, хімічну речовину коприн тощо.

Фармакологічні властивості і використання. Використовують як засіб, що спричинює відразу до горілки. Коприн, що міститься в плодових тілах гриба, зупиняє в організмі людини розклад алкоголю на стадії ацетальдегіду, і це спричинює отруєння, яке проявляється в сильній нудоті, проносі, серцебитті, сильному почервонінні шкіри. Через кілька годин потерпілий одужує, але при повторному вживанні горілки (навіть наступного дня) настає рецидив отруєння з такими самими симптомами. Молоді плодові тіла Г. ч. можна . варити, смажити, тушкувати, пам'ятаючи, що вживати їх разом з алкоголем не можна.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool