Горлянка женевська
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Горлянка женевська
Горлянка женевська
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Горлянка женевська, живучка женевская, Ajuga genevensis

Горлянка женевськаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Стебло просте, 10—40 см заввишки, рівномірно опушене. Прикореневі листки видовженоеліптичні або майже лопатчасті, короткочерешкові або сидячі; верхівкові — трилопатеві, сидячі, синюваті. Квітки неправильні, сині, зрідка — рожеві або білі, зібрані в кільця, що утворюють рідкий колос. Плід — горішок. Цвіте у квітні — червні.

Поширення. Росте по всій території України (на півдні — рідко) на сухих луках і степових схилах, узліссях, по чагарниках, у лісах.

Сировина. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад ще не вивчено.

Фармакологічні властивості і використання. В народній медицині Г. ж. використовують як кровоспинний, протизапальний і пом'якшувальний засіб. Настій трави п'ють при захворюваннях легень, при бронхіті, болях у грудях, виразці шлунка, проносах, захворюваннях печінки і жовчного міхура, жіночих захворюваннях та ігри ревматизмі.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (6—8 г сировини на 200 мл окропу, настоюють до охолодження) по 1 столовій ложці 5 раз на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool