Гарлянка Лаксмана
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Гарлянка Лаксмана
Гарлянка Лаксмана
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Горлянка Лаксмана, косарське зілля; живучка Лаксмана, Ajuga laxmanii

Горлянка ЛаксманаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Має потовщене гіллясте кореневище. Стебла численні, прямостоячі або висхідні, чотиригранні, волохато-волосисті, 20—50 см заввишки. Листки супротивні, видовжено- або овальноеліптичні, 35—55 мм завдовжки і 10—15 (30) мм завширшки, сидячі, цілокраї, лише на верхівці зрідка зарубчасті, сіруваті, покриті притиснутими волосками. Квітки неправильні, одиничні або по дві в пазухах листків; віночок жовтувато-бруднооливковий з темними смужками. Плід — з чотирьох горішків. Цвіте протягом травня — червня.

Поширення. Трапляється в лісостепових і північній частині степових районів на степових схилах, по степових чагарниках, крейдяних і вапнякових відслоненнях.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Сушать у затінку на відкритому повітрі або в приміщенні, яке добре провітрюється. Строк придатності — З роки. Аптеки сировину не відпускають.

Хімічний склад ще не вивчено.

Використання. Трава Г. л. є лікарською сировиною, яка входить до складу суміші для приготування мікстури за прописом М. Н. Здренко.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool