Горох посівний
Наша кнопка:


Горох посівний
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

Горох посівний, горох посевной, Pisum sativum

Горох посівнийЦе — однорічна трав'яниста гола рослина родини бобових. Стебло чотиригранне, порожнисте, розпростерте або лазяче, 50—100 см завдовжки. Листки з 2—3 пар бокових листочків, закінчуються розгалуженими вусиками; листочки яйцевидні, цілокраї. Квітки двостатеві, неправильні; віночок білий, рідше крила рожеві. Плід — біб. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Походить з південної Європи. Широко вирощують як зернобобову рослину.

Сировина. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини, і насіння.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Насіння Г. п. містить 26—27 % легкозасвоюваного білка, багатого на незамінні амінокислоти (цистин, лізин, триптофан, тирозин, метіонін та інші), крохмаль (бл. 50%), жири (0,6—1,5%), вітаміни A, B1, B2, E, РР і С, каротин, інозит, холін та солі калію, фосфору і марганцю.

Фармакологічні властивості і використання. Рослина має сечогінні та гіпоглікемічні властивості й використовується при нирковокам'яній хворобі й цукровому діабеті. Зелений горошок корисно вживати хворим на анемію. З потовченого на борошно зеленого горошку готують маски для оздоровлення шкіри обличчя. Припарки з горохового борошна прикладають до наривів і чиряків. З сухого насіння приготовляють супи і каші; зелений горошок вживають свіжим, консервують, заморожують. ПРОТИПОКАЗАНО вживати горох при подагрі, гострих нефритах, загостренні запальних процесів шлунка і кишечника, при хронічній недостатності кровообігу.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool