Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Грабелька звичайні
Грабелька звичайні
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Грабелька звичайні, журавлині носики; аистник цикутовый, Erodium cicutarium

Грабелька звичайніЦе — однорічна трав'яниста розсіяно-волосиста рослина родини геранієвих. Стебло висхідне, 10—50 см заввишки, від основи розгалужене. Листки супротивні, довгасті, двічінепарно перисторозсічені; нижні — у прикореневій розетці. Квітки правильні, двостатеві, 5-пелюсткові, у 6—8-квіткових зонтиках: пелюстки пурпурові, іноді з темними плямами. Плід сухий, з 5 однонасінних часток, які при достиганні плодів спірально скручуються. Цвіте у березні — серпні.

Поширення. Росте по всій території України у степах, на відслоненнях, як бур'ян на полях, городах і засмічених місцях.

Сировина. Використовують траву, яку збирають під час цвітіння рослини.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава містить дубильні й гіркі речовини, флавоноїди, смоли, ацетилхолін, каротин, аскорбінову кислоту, вітамін К, цукри, органічні кислоти, кальцій та мікроелементи.

Фармакологічні властивості і використання. Експериментальними й клінічними дослідженнями з'ясовано, що рослина має кровоспинні властивості. В народній медицині Г. з, використовують як в'яжучий, протизапальний, бактерицидний, кровоспинний і заспокійливий засіб. Настій трави вживають при простуді, запаленні легень, плевриті, стенокардії, судомі, захворюваннях шлунковокишкового тракту, при внутрішніх і маткових кровотечах. Використовують його і для купання дітей при діатезі, для промивання ран і полоскань при хворобах горла.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 столова ложка сухої трави на 300 мл окропу, настоюють ніч, проціджують) по 50 г 4 рази на день; настій трави (1 столова ложка сухої трави на 200 мл окропу, настоюють 15 хв, проціджують) по 2 столові ложки 5—6 раз на день; настій трави (2 чайні ложки сухої трави на 200 мл холодної кип'яченої води, настоюють 8 годин) по 2—3 столові ложки 3—4 рази на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool