Гуньба сінна
Наша кнопка:


Гуньба сінна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Гуньба сінна, пажитник сенной, Trigonella foenum graecum

Гуньба сіннаЦе — однорічна трав'яниста рослина родини бобових. Стебло прямостояче, розсіяноопушене, 10—50 см заввишки. Листки чергові, трійчасті, з зубчастих листочків. Квітки зигоморфні (див. Зигоморфна квітка), по 1—2 в пазухах листків; віночок блідо-жовтий. Плід — біб. Цвіте у червні.

Поширення. Походить із Середземномор'я. На Україні розводять як кормову або ефіроолійну рослину.

Сировина. Використовують насіння {Semen Foeni graeci). Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Насіння містить алкалоїд тригонелін (0,38 % ), нікотинову кислоту (3,5—18 мг% ), сапоніни (діосгенін, тригогенін, гітогенін), слиз (30—38 % ), холін (0,05%), рутин, гіркі речовини та ефірну олію (0,30 % ).

Фармакологічні властивості і використання. Насіння Г. с вживають як тонізуючий засіб, який збуджує апетит. Його призначають при кахексії, захворюваннях легень, авітамінозі РР та як зовнішній засіб при екземі.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — 1 чайну ложку розтертого на порошок насіння заварюють склянкою окропу, настоюють 20 хв і випивають за день. ЗОВНІШНЬО — розтерте на порошок насіння варять 10 хв у невеликій кількості води (до одержання кашки), переносять на тканину і прикладають до хворого місця.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool