Дуб скельний
Наша кнопка:


Дуб скельний
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Дуб скельний, дуб скальный, Quercus petraca

Дуб скельнийЦе — однодомна рослина родини букових. Дерево 20—30 м заввишки. Однорічні гілки буро-зелені, голі або спочатку трохи опушені. Листки залишаються на дереві сухими до весни, видовженооберненояйцевидні, з серцевидною, клиновидною або округлою основою, глибокозвивистолопатеві, зісподу по жилках — розсіяново-лосисті; лопаті округлі або довгасті, їх по 5—7 пар. Квітки одностатеві; тичинкові — з 6—8-роздільною оцвітиною, в повислих сережках, маточкові — з 6-роздільною оцвітиною, в небагатоквіткових, прямостоячих сережках. Ніжки суцвіття при плодах коротші за черешок листка. Плід — горіх (жолудь|, оточений на половину — третину своєї довжини мисочкою. Цвіте протягом квітня — травня, плодоносить у вересні — жовтні.

 

Поширення. Росте в лісах, на вапняках у Гірському Криму; на південному заході Лісостепу і дуже рідко — на Поліссі (Житомирська область).

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Дуб звичайний.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool