Ефедра двоколоса
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Ефедра двоколоса
Ефедра двоколоса
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Ефедора двоколоса, кузьмичева трава, ставчак звичайний, степова малина, хвойник; эфедра двуколосковая, Ephedra distachya

Ефедора двоколосаЦе — дводомна рослина родини ефедрових. Низький (5—15 см заввишки), дуже гіллястий, яснозелений кущ з вузькоборозенчастими й трохи шорсткими стеблом і гілками, що відходять від стебла по одній або пучками. Листки супротивні, дуже дрібні, перетинчасті, зрослі в двозубчасті піхви. Квітки одностатеві дрібні, зібрані колосками. Плід — двонасінна червона, куляста м'ясиста шишкоягода. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Рослина трапляється на кам'янистих місцях, пісках, особливо на приморських і степових схилах на півдні Лісостепу, в Степу і Криму.

Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують траву (Herba Ephedrae), яку збирають під час цвітіння і плодоношення рослини. Сушити можна на сонці. Сухої сировини виходить 20—25 % . Сировину треба зберігати в добре й щільно закритих банках чи бляшанках у сухому темному місці. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. У траві ефедри двоколосої є 0,2—0,5 % алкалоїдів (псевдоефедрин, ефедрин, метилефедрин), дубильні речовини, пірокатехіни, смоли, аскорбінова кислота (240—371 мг % ) та інші речовини.

Ефедора двоколосаФармакологічні властивості і використання. Раніше з трави ефедри двоколосої виробляли препарат ефедрин. Останнім часом рослину використовують лише в народній медицині як засіб, що збуджує нервову систему, стимулює кровообіг, підвищує кров'яний тиск, розслаблює гладенькі м'язи бронхів, підвищує потовиділення, знижує температуру тіла при гарячкових захворюй ваннях, тамує болі. Внутрішньо відвар або чай з трави ефедри вживають при бронхіальній астмі, сінній гарячці, алергодерматозах, хронічному бронхіті, емфіземі й туберкульозі легень, проти кашлю при коклюші, при хворобах органів травлення (проноси, виразкова хвороба шлунка), ревматизмі, подагрі, для підвищення кров'яного тиску, як протиотруту при отруєнні опієм, скополаміном і наркотиками. Місцево відвар трави ефедри двоколосої використовують при сверблячих дерматозах.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — відвар трави (15—22 г сировини на 2—3 склянки окропу, уварюють до половини) по 1 столовій ложці 2—3 рази на день; одну чайну ложку трави заварюють 2 склянками окропу як чай і п'ють по півсклянки 2—3 рази на день. ЗОВНІШНЬО — відвар трави (1 столову ложку сировини варять 5 хвилин у 400 мл води) для змазування ділянок шкіри, уражених сверблячими дерматозами.

Ефедра двоколоса — отруйна рослина.

Передозування небезпечне.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool