Жовтець багатоквітковий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Жовтець багатоквітковий
Жовтець багатоквітковий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Жовтець багатоквітковий, лютик многоцветковый, Ranunculus polyanthemus

Жовтець багатоквітковийЦе — багаторічна трав'яниста рідкоопушена рослина родини жовтецевих. Стебло прямостояче, розгалужене, 25—80 см заввишки. Листки округло-серцевидні, глибокопальчасторозсічені, з сегментами, глибоко розсіченими на лінійно-ланцетні або ланцетні, у верхній частині зубчасті частки; прикореневі — на довгих черешках, верхні стеблові — сидячі. Квітки двостатеві, одиничні, на кінцях галузок, з широкооберненояйцевидними, на верхівці — зубчастими жовтими пелюстками. Плід — сім'янка. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Росте на луках, трав'янистих схилах, узліссях та в чагарниках по всій території України.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава містить органічні кислоти, алкалоїди, кумарини (умбеліферон і скополетин), флавоноїди, отруйну летку речовину протоанемонін, аскорбінову кислоту (170 мг % ) і каротин (12 мг % ); плоди—жирну олію (14,1 % ).

Фармакологічні властивості і використання. Рослина має антимікробні властивості. В народній медицині водний настій свіжої трави використовують всередину як тонізуючий, болетамувальний і послаблюючий засіб, при жовтяниці й грижі. ЗОВНІШНЬО свіжу траву використовують при невралгічних болях, ревматизмі й подагрі, для лікування ран і фурункулів.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool