Жовтець повзучий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Жовтець повзучий
Жовтець повзучий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Жовтець повзучий, лютик ползучий, Ranunculus repens

Жовтець повзучийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини жовтецевих. Стебло висхідне, 15—75 см заввишки, при основі — з довгими надземними пагонами, які по вузлах укорінюються. Листки, крім верхівкових,— черешкові, трійчасто- або двічі трійчасторозсічені, з тричірозділеними на гострозубчасті частки сегментами. Квітки правильні, двостатеві, п'ятироздільні, з жовтими, блискучими, оберненояйцевидними пелюстками. Плід — збірний, із сім'янок, кулястий. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Росте на вологих місцях по всій території України, крім полинового Степу.

Сировина. З лікувальною метою використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава містить дубильні речовини, алкалоїди (0,1 % ), кумарини (умбеліферон, скополетин), флавоноїди (вітексин, сапонаретин, неовітексин), аскорбінову кислоту, хінони, сапоніни та ? -лактони (ранункулін і протоанемонін).

Фармакологічні властивості і використання. У зв'язку з великою отруйністю цю рослину використовують в основному зовнішньо як ранозагоювальний, витяжний та бактерицидний засіб при золотусі (для прискорення дозрівання наривів) та фурункульозі. Застосовують свіже добре зім'яте листя, накладаючи на рани. В тібетській медицині рослину використовували при головних болях, водянці, набряках та жіночих хворобах.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool