Жовтяниця черговолиста
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Жовтяниця черговолиста
Жовтяниця черговолиста
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Жовтяниця черговолиста, селезеночник очереднолистный, Chrysosplenium alternifolium

Жовтяниця черговолистаЦе — багаторічна трав'яниста блідозелена розсіяноволосиста рослина родини ломикаменевих. Стебло соковите, гранчасте, 5—15 см заввишки. Листки округло-нирковидні, зубчасті; прикореневі — довгочерешкові, в розетці; стеблові — чергові, короткочерешкові. Квітки правильні, дуже дрібні, утворюють верхівкові суцвіття у вигляді плоского півзонтика, оточеного жовтувато-зеленими верхівковими листочками, які відіграють роль пелюсток. Плід — одногнізда коробочка. Цвіте у квітні — травні.

Поширення. Росте в листяних лісах, на вологих місцях, біля канав, по берегах струмків і боліт у лісових і лісостепових районах.

Сировина. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад ще не вивчено.

Фармакологічні властивості і використання. Внутрішньо траву Ж. ч. використовують при кашлі, захворюваннях сечового міхура (зокрема, при затриманні сечі), при жовтяниці та як в'яжучий засіб. Як зовнішній засіб настій трави використовують при кровотечах та для загоювання ран і виразок.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 чайна ложка сировини на 1 склянку окропу) по чверті склянки тричі на день. ЗОВНІШНЬО — настій трави для промивань і примочок.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool