Зялізняк бульбистий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Зялізняк бульбистий
Зялізняк бульбистий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Залізняк бульбистий, зопник клубненосный, Phlomis tuberosa

Залізняк бульбистийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Стебло прямостояче, 30—100 см заввишки, голе, фіолетово-пурпурове, чотиригранне, вгорі розгалужене, з нечисленними спрямованими вгору гілками. Листки супротивні; прикореневі й нижні стеблові — черешкові, трикутно-серцевидні, великозарубчасті, зісподу сіруватоопушені; верхні — сидячі, яйцевидно-ланцетні, розсіяноопушені або майже голі. Квітки неправильні, брудно-рожеві, зібрані в 10— 16-квіткові кільця. Плід — з чотирьох горішків. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Росте по всій території України (крім гірських районів та Північного Полісся) на лісових галявинах, узліссях, степових схилах.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава містить алкалоїди, дубильні речовини, аскорбінову кислоту, ефірну олію, мікро- й макроелементи (залізо, магній, цинк, мідь, марганець, нікель, титан). У кореневих бульбах є сапоніни.

Фармакологічні властивості і використання та Лікарські форми і застосування — так, як у статті Залізняк колючий. Кореневі бульби — корисний і поживний харчовий продукт. Їх споживають вареними, печеними і смаженими. Зберігають бульби сирими, як картоплю, або сушать. З сухих бульб одержують борошно, придатне для млинців, оладок тощо.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool