Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Звіробій витягнутий
Звіробій витягнутий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Звіробій витягнутий, зверобой вытянутый, Hypericum elongatum

Звіробій витягнутийЦе — багаторічна трав'яниста гола зелена рослина родини звіробійних. Стебло 20—40 см заввишки, пряме, циліндричне, з двома невиразними видовженими лініями, вгорі розгалужене. Листки супротивні, цілокраї, короткочерешкові, видовжені, видовженолінійні або широколінійні, тупуваті, з просвітчастими крапчастими залозками, по краях загорнуті. Квітки правильні, двостатеві, зібрані у вузьку рідку витягнуту китицю 12—20 см завдовжки, яка складається з 1—5-квіткових півзонтиків; пелюстки видовженооберненояйцевидні, в 3—4 рази довші за чашечку, тупі, нерівнобокі, по краях з залозками — чорними, головчастими, на ніжках і з білуватими залозистими рисочками на поверхні. Чашолистки яйцевидні, акраю з рідкими чорними майже сидячими головчастими залозками. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Звіробій витягнутий трапляється на сухих схилах у Гірському Криму (Кримське заповідно-мисливське господарство).

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Звіробій звичайний.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool