Зірочки жовті
Наша кнопка:


Зірочки жовті
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Зірочки жовті, цибулька гусяча, часник жовтий; гусиный лук жёлтый, Gagea lutea

Зірочки жовтіЦе — невелика (10—30 см заввишки) багаторічна цибулинна гола рослина родини лілійних. Цибулина одна, видовжено-яйцевидна, з бурувато-сіруватими оболонками. Стебло прямостояче, вгорі розгалужене, між основою й суцвіттям безлисте. Прикореневий листок одиничний, широколінійний, плоский, 6—12 мм завширшки, на верхівці різко відтягнутозагострений, з ковпачком. Квітки двостатеві, правильні, у зонтиковидному з З—7 (рідше з 10—12) квіток суцвітті з двома майже супротивними, по краю павутинистоопущеними листками при основі; оцвітина проста, віночковидна, шестичленна, жовто-зеленого забарвлення. Плід — куляста коробочка. Цвіте у квітні.

Поширення. Зірочки жовті трапляються по всій території України в лісах, серед чагарників.

Сировина. З лікувальною метою використовують свіжі цибулинки.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад вивчено недостатньо. Відомо, що вся рослина містить часникову ефірну олію, в складі якої є сірка.

Фармакологічні властивості і використання. У народі відвар цибулинок вживають від астми, водянки й жовтяниці. Невелику кількість відвару цибулинок у молоці дають дітям при спазмофілії. Для гоєння ран використовують подрібнені свіжі цибулинки. Цибулинки зірочок жовтих їстівні. Листки рослини використовують для приготування ранньовесняних салатів.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — відвар цибулинок (1 столова ложка свіжих цибулинок на 300 мл окропу, варять 5 хвилин, настоюють 1—2 години, проціджують) по 1 столовій ложці 3—4 рази на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool