Зозулинець блощичний
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Зозулинець блощичний
Зозулинець блощичний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Зозулинець блощичний, ятрышник клопоносный, Orchis coriophora

Зозулинець блощичнийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби кулясті або яйцевидні, іноді (дуже рідко) довгасті. Стебло циліндричне або злегка гранчасте, 15—30(45) см заввишки, вкрите листками майже до суцвіття. Листки сизувато-зелені, досить численні (до 8 —10), лінійні або лінійно-ланцетні, гострі, спрямовані вгору; нижні — до 8—9 мм завширшки; верхні — згорнуті навколо стебла. Квітки неправильні, брудно-бурувато-пурпурові, з запахом клопів, зібрані в багатоквітковий, густий, довгастий колос; шолом дзьобовидно-загострений; губа трилопатева, повисла; шпорка зігнута, конічна, повисла, вдвоє коротша за зав'язь. Плід — коробочка. Цвіте у червні—липні.

Поширення. Рідкісна рослина. Трапляється на заболочених луках, по вологих чагарниках і западинках у Лісостепу, розсіяно — в Карпатах, на Поліссі, на Розточчі-Опіллі й рідко — в Степу. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool