Зозулинець обпалений
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Зозулинець обпалений
Зозулинець обпалений
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Зозулинець обпалений, ятрышник обожжённый, Orchis ustulata

Зозулинець обпаленийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби кулясті або овальні. Стебло циліндричне, 10—40 см заввишки, облистнене на дві третини довжини. Нижні листки лінійно-довгасті, загострені; верхні — в 2—3 рази менші, згорнуті навколо стебла. Квітки двостатеві, неправильні, дрібні (до 4 мм), з медовим запахом, зібрані в густий багатоквітковий циліндричний колос. Листочки оцвітини майже до основи вільні; шолом кулястий, тупуватий, зовні чорно-пурпуровий; губа трироздільна, середня частка її дволопатева; шпора дуже коротка (1 мм), спрямована вниз. Плід — коробочка. Цвіте у червні—липні.

Поширення. Рідкісна, зникаюча рослина. Зрідка трапляється на Закарпатті, в Карпатах, на Розточчі-Опіллі, на Правобережному Поліссі, в Лісостепу, по Дніпру заходить у Степ. Росте на сухих луках, узліссях, переважно на вапняках. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool