Зозулинець розмальований
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Зозулинець розмальований
Зозулинець розмальований
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Зозулинець розмальований, ятрышник раскрашенный, Orchis picta

Зозулинець розмальованийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби яйцевидні або еліптичні. Стебло 14—35 (40) см заввишки. Листки зближені при основі стебла, видовженояйцевидні або вузько-ланцетні, тупі або тупозагострені, часто складені вздовж і дуговидно відігнуті. Квітки двостатеві, неправильні, яскраво-пурпурово-фіолетові, зібрані в рідкуватий циліндричний колос; губа в середині білувата, з темно-пурпуровими плямками, округло-нирковидна, спереду — неглибоко-трилопатева, з середньою тупою, напівквадратною, злегка виїмчастою лопаттю і тупими боковими; шпорка тупа, у півтора раза довша за губу. Плід — коробочка. Цвіте у травні—червні.

Поширення. Трапляється дуже рідко на північ, узбережжі Чорного моря і в Гірському Криму по чагарниках, вологих западинках, на гірських луках і лісових галявинах. Занесена до Червоної книги Української РСР.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool