Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Зозулинець шоломоносний
Зозулинець шоломоносний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Зозулинець шоломоносний, прямик; ятрышник шлемоносный, Orchis militaris

Зозулинець шоломоноснийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби яйцевидні. Стебло 15— 40 см заввишки, злегка гранчасте, вгорі — фіолетове. Листки видовженоеліптичні: нижніх — 2—4, вони великі, зближені, жолобчасті, гострі; верхніх — 1—2, вони згорнуті навколо стебла. Квітки двостатеві, неправильні, зібрані в густе колосовидне суцвіття. Шолом блідо-рожевий, гострий; губа трилопатева, пурпурова, середня її частка — з рожевими ворсинками і на верхівці вона розділена на дві овальні або довгасті лопаті (до 4 мм завдовжки), з зубцем між ними; шпорка тупа, вдвоє коротша за зав'язь. Плід — коробочка. Цвіте у червні.

Поширення. Рідкісна, зникаюча рослина. Трапляється в Карпатах і на Прикарпатті, інколи — на Правобережному Поліссі та в Лісостепу, зрідка в Гірському Криму і дуже рідко — в Степу на вологих луках, по чагарниках, на лісових галявинах і узліссях.

Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool