Каланхое дайгремонта
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Каланхое дайгремонта
Каланхое дайгремонта
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Каланхое дайгремонта, бріофілюм Дайгремонта, живородка Дайгремонта; каланхое Дайгремонта, Kalanchoe daigremontiana

Каланхое дайгремонтаЦе — багаторічна трав'яниста сукулентна рослина родини товстолистих. Стебло міцне, пряме, при основі часто дерев'яніє. Листки супротивні, черешкові, м'ясисті, темнозелені, блискучі, видовженотрикутні, на нижньому боці — з рожевувато-фіолетовими розводами, по краю зубчасті; на кінцях зубців утворюються т. з. «дітки» — маленькі рослинки з листочками і корінцями. Квітки великі, дзвониковидні, рожевуватофіолетові. Цвіте взимку.

Поширення. Батьківщина рослини — південно-західна частина острова Мадагаскар, де вона росте на піщаних грунтах. В СРСР каланхое Дайгремонта розводять як кімнатну декоративну рослину.

Сировина. З лікувальною метою використовують сік або свіже подрібнене листя (кашку).

Рослина неофщипальна.

Хімічний склад ще не вивчено.

Фармакологічні властивості і використання. В народній медицині рослина відома своїми кровоспинними, протизапальними і ранозагоювальними властивостями. Використовують нарівні з каланхое перистим. Крім того, сік або подрібнене листя застосовують при висипах на шкірі й екземах, для зупинення кровотеч при пораненнях. К. д. виявляє преципітуючу активність і з цього погляду є перспективним для використання в судовомедичній практиці. За допомогою екстрактів з листя рослини можна ідентифікувати кров і слину людини, материнське молоко. Вид крові вдається ідентифікувати навіть тоді, коли давність плям становить 5 років. Розведений водою сік з листя каланхое закапують у ніс, і він викликає сильне чхання, коли є потреба прочистити гайморові порожнини, при простудах.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool